serwis wózków widłowych

Co składa się na pełny serwis wózków widłowych?

Eksploatacja jakiegokolwiek pojazdu – szczególnie intensywna – może wiązać się z występowaniem uszkodzeń. Nie inaczej jest z wózkami widłowymi; nawet prawidłowe użytkowanie prędzej czy później może prowadzić do pojawienia się usterek lub nawet poważnych awarii. Aby wózek widłowy posłużył twojej firmie jak najdłużej, konieczne są regularne przeglądy oraz jak najszybsza naprawa uszkodzeń. Na co zwrócić uwagę przy wyborze serwisu? Jaki serwis wózków widłowych spełni wszystkie twoje oczekiwania i co wchodzi w skład oferowanych usług?

Przegląd wózków widłowych – na czym polega?

Zgodnie z oficjalnym Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego przeglądy konserwacyjne wózków widłowych powinny odbywać się co 30 dni w przypadku pojazdów z pełnym dozorem technicznym oraz co 60 dni dla pojazdów z ograniczonym dozorem technicznym. Doraźnie badanie eksploatacyjne należy przeprowadzić także po usunięciu każdej usterki. Za przegląd wózków odpowiada konserwator wózków widłowych; sprawdza on między innymi poziom zużycia opon, działanie układu hamulcowego i kierowniczego, szczelność układu hydraulicznego, stan wideł i łańcuchów oraz mocowanie pasów bezpieczeństwa.

Ocenie podlega także stan oświetlenia, sygnalizacji dźwiękowej oraz oznakowanie pojazdu. Pozytywna opinia konserwatora dopuszcza pojazd do dalszego użytkowania. Co zrobić w sytuacji, gdy sprzęt nie otrzymał pozytywnej opinii? Niezbędna jest naprawa wózków widłowych u profesjonalistów. Jeśli chodzi o dobry serwis wózków widłowych, Poznań ma do dyspozycji usługi renomowanych punktów zajmujących się kompleksową naprawą tego typu urządzeń. Więcej na www.wynajemwozkowwidlowych.com.pl

Serwis wózków widłowych – postaw na szeroki zakres usług

Kompleksowa naprawa wózków widłowych wymaga wiedzy oraz doświadczenia; wybierz renomowany serwis wózków widłowych, który oferuje naprawę i konserwację wózków. Mechanicy samochodowi nie zawsze znają się także na naprawie wózków widłowych; często nie posiadają oni odpowiednich narzędzi czy możliwości zamówienia części. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek uszkodzeń lub usterek wybierz specjalistyczny serwis wózków widłowych; Wrocław, Warszawa i wiele innych miast to siedziby renomowanych, sprawdzonych serwisów tego typu. Postaw na serwis, który wykona nie tylko naprawę, ale również przegląd techniczny.

Serwis wózków widłowych – co obejmuje?

Kompleksowa renowacja wózków widłowych obejmuje naprawę oraz regenerację układu hydraulicznego, naprawę silnika oraz elektroniki, a także wymianę uszkodzonych części. W ramach serwisu możliwy jest także montaż dodatkowego oprzyrządowania. Firma zajmująca się serwisowaniem wózków zamawia także części do wózków widłowych. Ważne jest aby części zamienne do wózków widłowych były oryginalne. Natomiast jeśli chodzi o opony do wózka widłowego, używane nie są rekomendowane ani przez producentów, ani przez serwisantów. Używane opony na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie niemal nowych. Nie warto jednak ryzykować; zakup używanych opon to tylko pozorna oszczędność, ponieważ bardzo szybko wymagają one wymiany.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Renomowany serwis wózków widłowych oferuje możliwość wynajmu zastępczych wózków widłowych na czas naprawy uszkodzonego. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla firm, w których nawet jednodniowy brak wózka widłowego może powodować bardzo kosztowne przestoje w pracy. Pogotowie serwisowe to z kolei usługa dla firm ceniących sobie szybkie, skuteczne naprawy. W przypadku nagłych usterek lub uszkodzeń możesz skorzystać z możliwości zgłoszenia konieczności naprawy przez całą dobę.