Konferencje, spotkania, targi – czy to w ogóle ma jakikolwiek sens dla przewoźników?

W naszym kraju od roku 2013 organizowane są specjalne spotkania transportowe, dzięki którym można spotkać przedstawicieli tej branży, porozmawiać o aktualnych problemach TSL, jak i również są możliwości prezentowania swoich firm i usług szerszemu gronu odbiorców. Pytanie jest jednak o sens takich spotkań, czy one faktycznie coś wnoszą do ogólnego prosperowania danych przedsiębiorstw?

Bezpośredni kontakt z innymi

To jest właśnie największa broń tego typu eventów. Nigdy bowiem internet czy artykuł w czasopiśmie nie zastąpi spotkania twarzą w twarz z drugim człowiekiem z którym możemy na żywo porozmawiać. Niemniej jednak warto zwracać uwagę na charakter tych wszystkich konferencji i spotkań, bowiem jest pomiędzy nimi pewna, dość istotna różnica.

Otóż targi transportowe służą przede wszystkim do pokazania się potencjalnym klientom, wysłuchania ich oczekiwań i potrzeb względem ewentualnych usług.

Natomiast wspominane tutaj spotkania transportowe służą przede wszystkim zdobywaniu dodatkowej wiedzy o branży od ekspertów. Na tego typu konferencjach spotykają się zazwyczaj przewoźnicy i spedytorzy, którzy wspólnie dzielą się problemami. Oczywiście nie ma co tutaj mówić o jakiś sztywnych i mocno oficjalnych spotkaniach, raczej coś w stylu spotkania z kolegami z branży.

Kontakty biznesowe

Są ważne, a na takich spotkaniach na pewno, nawet przypadkiem masz okazję poznać kogoś ciekawego, z kim wymienisz się wizytówką i być może kiedyś będziesz potrzebował pomocy. Warto więc poświęcać swój czas na takie sprawy, gdyż często z pozoru mała inwestycja może okazać się całkiem dużą.

2 komentarze

  • Takie rzeczy zawsze mają sens, bo spotykasz się z ludźmi z branży i można pogadać na różne tematy, kontakty zawsze się przydają

  • Zdecydowanie polecam, sam byłem już kilka razy i nigdy nie wracałem zawiedzony