Targi SilesiaTSL EXPO – co działo się w tym roku?

Nie można zaprzeczyć, że targi transportowe SilesiaTSL EXPO co roku przyciągają mnóstwo osób zainteresowanych transportem i logistyką. Przeważnie można tutaj spotkać największych graczy rynkowych, jak i również brać udział w spotkaniach i prezentacjach przygotowanych przez zaproszonych gości. Co działo się tam w tym roku?

Ogólny program targów

Jedną z ciekawszych prezentacji była ta przeprowadzona przez Izbę Celną, która dotyczyła ułatwień celnych i podatkowych w roku 2015, jak i również nie obyło się bez przedstawienia jak najlepszego podejścia dl klienta w Centrum Informacji Służby Celnej.

Główny Inspektorat Transportu Drogowego mówił o naruszeniach czasu pracy oraz fałszowaniu rejestrów urządzeń zapisujących czas pracy kierowców. To bardzo ważne, szczególnie w aspekcie bezpieczeństwa na drodze.

Z kolei związek pracodawców Transport i Logistyka zajęli się barierami, które muszą przezwyciężyć w naszym kraju osoby chcące rozwijać branżę transportową w naszym kraju. Była to prezentacja pełna zarówno teoretycznych, jak i również praktycznych przykładów, dodatkowo prowadzona niezwykle interesująco.

Debatowano również na tematy dotyczące paliw alternatywnych, bowiem jest to bardzo ważny temat, aczkolwiek dzisiaj tych alternatyw jeszcze nie mamy aż tak dużo.

Co prócz prezentacji?

Przede wszystkim takie targi transportowe to doskonała okazja dla każdego przedsiębiorcy, aby zawrzeć cenne kontakty, które mogą się mu kiedyś przydać w nawiązywaniu współpracy. Co roku bowiem pojawia się tutaj wielu zainteresowanych biznesmenów zza granicy, którzy chcą robić interesy z naszymi firmami.

Do dyspozycji była strefa służb, gdzie można było zaczerpnąć porady odnośnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na pytania odpowiadali przedstawiciele Izby Celnej, Policji oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Jeśli w tym roku Ci się nie udało dotrzeć, to koniecznie śledź kolejne terminy, aby móc się pojawić, bowiem będzie to z wielką korzyścią dla Ciebie.

2 komentarze

  • Niestety nie dałem rady, a bardzo chciałem się tam pojawić, tym bardziej, że to jedna z moich ulubionych imprez

  • A ja byłem na tych targach i bardzo mi się podobało. Dużo wystawców, można było się czegoś ciekawego dowiedzieć i porozmawiać z ludźmi z branży.