TRANSEXPO – transport zbiorowy na topie

Targi, które odbywają się w Kielcach przyciągają bardzo szerokie grono odbiorców. Nie inaczej było również w tym roku, kiedy to poszczególne stoiska odwiedziło ponad 5000 osób. Mówi się, że Kielce stały się poniekąd stolicą transportu zbiorowego i trudno się z tym nie zgodzić, bowiem nie ma w naszym kraju targów o podobnej tematyce, które byłyby tak popularne.

Trochę liczb i wyliczeń

W tym roku na targach prezentowało się ponad sto różnych firm zarówno z Polski, jak i również innych państw świata. Można było zapoznać się z wystawcami z Czech, Szwecji, Niemiec czy Włoch. Targi TRANSEXPO odbywają się w Kielcach już od 12 lat i z roku na rok cieszą się coraz większym uznaniem.

Ważne premiery pojazdów i oprogramowania

To właśnie na tych targach przeważnie mają miejsce premiery nowoczesnych pojazdów z oferty producentów. Oferują one nie tylko świetny wygląd, ale również i bardzo dobry komfort jazdy. W tym roku można było obserwować premierę od firmy Solaris, która zaprezentowała Urbino 12.

Nie brakuje nowoczesnych systemów zarządzania pojazdami i pracownikami, takich jak choćby System-1, który jest oprogramowaniem współpracującym z systemem Veritum, który zajmuje się wspieraniem pracowników poprzez urządzenia mobilne.

Odbył się również pokaz wyposażenia stacji kontroli pojazdów MOTO-TECH.

Widowiskowe atrakcje

Warto wspomnieć o tym, że w drugim dniu targów miały miejsce I Mistrzostwa Polski Kierowców Minibusów i Samochodów Dostawczych, co na pewno było świetną rozrywką dla wszystkich, którzy chcieli czegoś więcej niż tylko konferencji i spotkań. Zadaniem kierowców było potrącanie zielonych pachołków, które zostały ustawione na torze, zaś za potrącenie czerwonych były punkty minusowe.

Spotkania, szkolenia – ale nudno nie było

Konferencje i spotkania mogą kojarzyć się z nudnymi wykładami, jednakże tutaj prezenterzy zadbali o to, aby absolutnie nikomu się nie nudziło i wszystko było przekazane w sposób zrozumiały i łatwy do zapamiętania. Wystąpienia były kierowane do różnych grup, czyli zarówno kadra zarządzająca w spółkach transportowych, jak i pracownicy techniczni odnaleźli z pewnością coś dla siebie.

One comment

  • Jestem tam częstym bywalcem i jak najbardziej polecam, przede wszystkim bardzo luźna atmosfera i wielu ciekawych ludzi